Рішення арбітражу щодо газу можуть імплементувати до кінця літа, – ЗМІ - Data.ua

Новости партнеров

Загрузка...

Рішення арбітражу щодо газу можуть імплементувати до кінця літа, – ЗМІ

3 июня 2017
Главные новости
2017-06-03

3 червня, 2017, 20:50

Остаточне рішення Стокгольмського арбітражу про зміну контрактної формули ціни російського газу для “Нафтогазу” може бути імплементовано вже до кінця нинішнього літа, після чого “Нафтогаз” зможе закуповувати “газпромівський” газ за значно нижчою ціною, ніж в Європі

Про це пише “Дзеркало тижня“, посилаючись на джерело в “Нафтогазі”.

За словами автора, біфуркація рішення (тобто винесення проміжних рішень як мінімум в два етапи) Стокгольмським арбітражем у суперечці між “Нафтогазом” та “Газпромом” означає відстрочку винесення остаточного вердикту арбітрів на невизначений час.

Так, остаточне деталізоване рішення Арбітражу про зміну контрактної формули ціни російського газу для “Нафтогазу” може бути прийнято та введено в дію до моменту закінчення дії контракту купівлі-продажу природного газу, укладеного між НАК “Нафтогаз України” і ПАТ “Газпром” в 2009 році.

В такому випадку “Нафтогаз” просто не встигне скористатися вигідними для нього змінами в контракті, особливо з урахуванням того, що після остаточного рішення належить складна процедура узгодження між сторонами договору імплементації рішення арбітрів.

В той же час, у “Нафтогазі” зазначають, що дана процедура не настільки тривала.

“Як запевнило джерело DT.UA в “Нафтогазі”, вона не така тривала, особливо якщо сторони будуть зацікавлені в якнайшвидшій зміні цих положень контракту. Більш того, рішення може бути імплементоване вже до кінця нинішнього літа, а контракт купівлі-продажу газу дійсний до 31 грудня 2019 р. Таким чином, “Нафтогаз” зможе закуповувати “газпромівський” газ за значно нижчою ціною, ніж у Європі. Причому купувати як мінімум 2–2,5 року”, – йдеться в статті.

Автор вказує, що в статуті НАК “Нафтогаз України” однією з основних цілей значиться отримання прибутку, в тому числі за рахунок закупівлі газу за найбільш вигідною ціною.

“Тільки у разі політичного рішення й прямого наказу не закуповувати дешевого газу у “Газпрому” менеджмент “Нафтогазу” муситиме відмовитися від нього”, – підкреслює вона.

“Нафтогаз” отримав рішення Стокгольмського арбітражу у виробництві проти російського “Газпрому” щодо контракту на поставку газу. За словами глави “Нафтогазу” Андрія Коболєва, арбітраж повністю відхилив вимоги “Газпрому” щодо принципу “бери або плати”.

Взаємні претензії “Газпрому” і “Нафтогазу” за контрактом купівлі-продажу газу становлять близько $ 45,7 млрд і $ 17,9 млрд (без відсотків – $ 36,7 млрд і $ 14 млрд) відповідно.

  • Нагадаємо, вимоги “Газпрому” до НАК “Нафтогаз України” за умовою “бери або плати” повністю скасовані
  • Зустрічні позови “Нафтогазу” і “Газпрому” за контрактом на постачання газу було подано в арбітраж в червні 2014 року, усні слухання завершилися в жовтні 2016 року.
  • Станом на початок квітня 2017 року взаємні претензії “Газпрому” і “Нафтогазу” за контрактом купівлі-продажу газу з урахуванням штрафів і відсотків становили близько $45,7 млрд і $17,9 млрд відповідно.

Let’s block ads! (Why?)

Подписывайтесь на канал свежих новостей DATA.ua в telegram, а так же на официальные страницы в facebook и twitter, чтобы быть первым в курсе событий.

 
 

Свежие новости раздела:

Голос Америки. Один из фигурантов дела Пола Манафорта согласился на сотрудничество со следствием

В свежем выпуске программы "Голос Америки" – бизнес-партнер Пола Манафорта и заместитель руководителя избирательной кампании Дональда Трампа Ричард Гейтс готов признать себя виновным и сотрудничать со..

Первые снайперы пехоты в Украине провели зрелищные учения: появилось видео

Украинские марксмены, или снайперы пехоты – такой должности еще до недавнего времени не было в отечественной армии. Подготовленные военные будут попадать в цель с расстояния 600 метров и работать на передовой..

Экс-помощник Манафорта признал себя виновным в заговоре и лжи

Помощник Пола Манафорта Рик Гейтс признал себя виновным в обвинениях в заговоре на федеральном уровне и даче ложных показаний. Об этом сообщает Reuters. "Бывший помощник предвыборного штаба Дональда Трампа Рик..

Правозащитники рассказали о нечеловеческих условиях содержания заключенных в ОРДЛО

Украинские правозащитники рассказали, что боевики ОРДЛО не обеспечивают соблюдения основных прав человека в отношении узников в местах лишения свободы, которые остались на этих территориях. Об этом говорится в..

Очевидцы рассказали детали нападения на санаторий в Одессе

Попытка захвата санатория в Одессе. Около 6 утра на территорию оздоровительного учреждения "Лермонтовский" ворвались неизвестные в балаклавах. Молодые люди избили охранника и захватили админздание санатория...

Загрузка...
 
 
Топ-тема
Опросы Опрос

Какое наказание заслуживает виновница кровавого ДТП Зайцева ?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...
Больше
Главные новости