Активісти вимагають прибрати сигарети з вітрин магазинів як зайву рекламу

Новости партнеров

Загрузка...

Активісти вимагають прибрати сигарети з вітрин магазинів як зайву рекламу

Автор:
2 октября 2017
Новости общества https://data.ua/wp-content/uploads/2017/10/BC6R5105-—-копия.jpg
2017-10-02

Представники коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну», лікарської спільноти та народні депутати провели акцію під Верховною Радою та закликали парламентарів внести на голосування антитютюновий законопроект №4030а, який забороняє розміщувати сигарети у вітринах магазинів. Про це у прес-релізі повідомляє Український центр контролю над тютюном ГО «Життя».
Учасники акції звернули увагу на те, що тютюнова індустрія використовує вітрини магазинів як рекламні майданчики для стимулювання продажу сигарет. Це сприяє доступності сигарет та спонукає дітей починати палити.

«Тютюнові компанії вигадують все нові й нові способи залучити нових курців та заробити гроші на їхньому здоров’ї. Сьогодні тютюнові корпорації застосовують хитрі маркетингові ходи, спрямовані на наших дітей. Щоб захистити майбутнє покоління від тютюнової залежності, я виступила одним з ініціаторів антитютюнового законопроекту №4030а, в якому, зокрема, забороняється розміщувати тютюнові вироби, пачки та макети у вітринах кіосків та магазинів, що саме по собі є рекламою куріння», – зазначила Ольга Богомолець, голова комітету ВРУ з питань охорони здоров’я.

Усупереч забороні будь-якої реклами тютюну, виробники використовують магазини для стимулювання продажу сигарет, використовуючи спеціальну викладку. Сигарети розміщують так, щоб їх одразу було помітно, зайшовши в магазин чи пройшовши повз кіоск, зазанчаєтсья в прес-релізі. Ці вироби зазвичай підсвічують, а на їхньому фоні розміщують привабливі малюнки людей, міст та сучасних аксесуарів. Поруч із сигаретами виставляють цукерки. Відповідно до Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну в Україні (GATS 2017), 72% українців вважають такі викладки сигарет рекламою.

«Сигаретні вітрини оточують наших дітей скрізь: біля шкіл, житлових будинків, на зупинках. Така присутність тютюнових виробів створює оманливий образ прийнятності куріння у суспільстві. Тому потрібно прибрати цей смертельний товар із вітрин, подалі від дитячих очей», – зазначила Наталія Веселова, народний депутат України.


Майже 40 держав вже заборонили виставляти сигарети на відкритих полицях магазинів, перемістивши їх у шафи, які зачиняються непрозорими дверима. Серед них Канада, Велика Британія, Норвегія, Фінляндія, Ірландія, Хорватія, Білорусь, Росія, Австралія, Нова Зеландія, Непал, Панама, Кенія.
«Законопроект №4030а, який забороняє викладку сигарет, повністю відповідає Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та її керівним принципам. Україна ратифікувала Конвенцію у 2006 році й зобов’язалась її виконувати. Отже, закликаю своїх колег-депутатів найближчим часом прийняти цей законопроект, який дозволить прибрати сигарети із вітрин магазинів», – зауважила Ганна Гопко, народний депутат України.
Наукові дослідження переконливо доводять, що заборона викладки сигарет в місцях продажу сприяє зменшенню поширеності куріння серед молоді. Так, Ісландія запровадила заборону викладки тютюнових пачок у 2001 році. За даними європейського опитування ESPAD, у 1999 році курили (щонайменше раз на місяць) 28% ісландських підлітків, а в 2011 – 10%.

«Діти, котрі бачать сигарети у яскравих вітринах магазинів, на 64% більш схильні почати курити. Це є тривожним сигналом, який засвідчує нагальну необхідність заборони викладок тютюнових виробів. Саме таким чином можна буде повністю викорінити рекламу тютюну в Україні», – пояснила Лілія Олефір, виконавчий директор ГО «Життя».

В Україні за останні 5 років не було прийнято жодного антитютюнового закону. Лікарі дуже схвильовані такою ситуацією, адже хвороби, спричинені куріння щодня забирають понад 230 життів українців. Днями провідні медики надіслали лист Президенту України із проханням допомогти прийняти законопроект №4030а задля зменшення поширеності куріння.

12 квітня 2017 року Комітет з питань охорони здоров’я одноголосно схвалив рішення рекомендувати ВРУ проголосувати законопроект №4030а у першому читанні. Законопроект також підтриманий Міністерством охорони здоров’я України. В той же час ВРУ вже тривалий час не знаходить часу на розгляд цього та інших антитютюнових законопроектів.

Подписывайтесь на канал свежих новостей DATA.ua в telegram, а так же на официальные страницы в facebook и twitter, чтобы быть первым в курсе событий.

 
 

Свежие новости раздела:

Эксперт назвал причину депортации Саакашвилли

Бывший грузинский президент Михаил Саакашвили был важным свидетелем по делу о расстрелах на Майдане во время Революции Достоинства. 13 февраля политика должны были допросить в Святошинском районном суде..

США запустят спутники Судного дня

ВВС США планируют запустить новые спутники поколения AEHF (Advanced Extremely High Frequency), которые смогут обеспечить связь во время ядерной войны и устойчивы к электронным помехам. Об этом пишет Popular Mechanics. На сегодняшний..

В Стамбуле откроют один из крупнейших аэропортов мира (видео)

29 октября, новую воздушную гавань откроет президент Турции Реджеп Эрдоган. Его самолет станет первым, который примет новый аэропорт Стамбула, передает avianews.com. В течение первых 12 часов после начала перевода..

Воздушный экспресс 2.0 : Гройсман сообщил, когда будет реализовано скоростное ж/д сообщение с аэропортом Борисполь

Правительство Украины намерено реализовать проект скоростного железнодорожного сообщения с международным аэропортом "Борисполь"  в декабре 2018 года, сообщил премьер-министр Владимир Гройсман в..

В России правительство может заменить искусственный интеллект

Согласно прогнозам американского футуролога Рэймонда Курцвейла, искусственный интеллект к 2045 году сможет заменить людей в управлении странами. Об этом в ходе форума в Сочи журналистам заявил глава Минэнерго..

Загрузка...
 
 
Топ-тема
Опросы Опрос

Какое наказание заслуживает виновница кровавого ДТП Зайцева ?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...
Больше
Главные новости