Російсько-білоруські військові навчання «Захід – 2017».

Новости партнеров

Загрузка...

“Хотят ли русские войны?” Про російсько-білоруські навчання «Захід – 2017».

Автор:
18 сентября 2017
Блоги,Новости общества,Юрій Береза, народний депутат України https://data.ua/wp-content/uploads/2017/09/bereza.jpg
2017-09-18
Юрій Береза, народний депутат України

Російсько-білоруські військові навчання «Захід – 2017» ще за кілька місяців до їх початку стали ледь не центральною темою для обговорення у вітчизняних та іноземних ЗМІ. Який підступний план міг народитися у запалених мізках Путіна?

Російсько-білоруські військові навчання «Захід – 2017»

За даними аналітиків НАТО, до навчань залучена безпрецедентна кількість техніки та особового складу (більше 100 тисяч). Це найбільші військові навчання РФ з часів закінчення Холодної війни. Військове командування НАТО, лідери України та країн Східної Європи висловили своє занепокоєння з цього приводу.

Сценарій навчань носить виражений антизахідний характер, як асиметрична відповідь на відновлення Заходом Холодної війни проти РФ. Нервозності додає той факт, що почались вони на фоні посилення міжнародної напруги, розгортання систем ПРО та військових контингентів НАТО у Східній Європі, продовження російсько-української війни.

Але що на практиці можуть означати ці навчання для сусідів і, зокрема, для України?

Російсько-білоруські військові навчання «Захід – 2017»

Опрацьовано багато сценаріїв, за якими можуть розгортатися навчання. Наприклад, це димова завіса перед вторгненням до Польщі чи Прибалтики. Етап перед початком повномасштабної війни з Україною. Є припущення, що навчання сплановані з метою захопити владу в самій Білорусі.

Особисто я не є прибічником подібних трактувань. Стан ЗС та економіки РФ, настрій російського суспільства не дають можливості розгорнути повномасштабну війни ні з країнами НАТО, ні з Україною. На відміну від 2014 року, наші союзники готові до будь-яких «несподіванок» з боку РФ, в тому числі і в Білорусі. Реакція у вигляді посиленням санкцій, надання Україні летальної зброї та розширення присутності НАТО у Східній Європі не забариться. Очевидно, що ботоксний карлик розуміє: такого рівня протистояння Росія уже не витягне. До того ж, у Путіна немає плану нейтралізувати Бацьку. При всій своїй зовнішній опозиційності до РФ, Лукашенко на 100% проросійський політик і цілком йде у фарватері внутрішньої та зовнішньої політики Кремля.

Яким же чином оцінити військові навчання «Захід – 2017»? На мій погляд – це типовий акт гібридної ескалації, який не призведе до стратегічних чи політичних наслідків. Демонстрація військової загрози сусідам – це максимум, на який здатна сьогоднішня РФ, єдиний товар для «продажу», який залишився у неї. Стан російської економіки та санкції надалі будуть лише звужувати можливості Путіна, а присутність НАТО в регіоні посилюватися.

Стан, в якому опинився Путін восени 2017 року, я б порівняв із стратегічним положенням його політичного батька Біснуватого фюрера восени 1943 року.

Головна стратегічна битва року Курська дуга вже програна. Так, Вермахт ззовні виглядає ще дуже сильним, він ще контролює величезні території, німці ще вірять у свого фюрера. Та ініціатива у війні втрачена назавжди, антигітлерівська коаліція запрацювала на повну потужність, шансів виграти війну немає і капітуляція неминуча.

У схожому становищі знаходиться сьогодні і путінська Росія. Вона ще лякає своїх сусідів брязканням зброї, ще намагається сіяти нестабільність по всьому світові, створюючи Заходу додаткові проблеми, ще воює в Україні. Та закінчення гібридної війни справжньою капітуляцією Росії перед антипутінською коаліцією вже очевидне і неминуче. Економіка агресора входить у круте піке, наростає соціальне невдоволення населення, ресурси для зовнішніх війн і протистояння з Заходом закінчуються. І головне. До путінської еліти приходить усвідомлення згубності та вбивчості її курсу у зовнішній політиці.

Подписывайтесь на канал свежих новостей DATA.ua в telegram, а так же на официальные страницы в facebook и twitter, чтобы быть первым в курсе событий.

 
 

Свежие новости раздела:

“Нас ждет большая война”: Савченко предрекла Украине роль полигона (видео)

Внефракционный народный депутат Надежда Савченко считает, что через пять лет мир охватит глобальная война, в которой Украина станет полигоном. Об этом она заявила в эфире Телеканал ZIK. "В законодательном..

Большинство россиян надеются на нормализацию отношений с Украиной

Подавляющее большинство россиян – 78%, надеются на восстановление отношений с Украиной. Об этом свидетельствуют данные опроса всероссийского центра изучения общественного мнения (ВЦИОМ). Так, 40% опрошенных..

General Electric и “Укрзализныця” подписали соглашение на миллиард долларов

ПАО "Укрзализныця" и американская многоотраслевая корпорация General Electric подписали контракт на сумму в 1 млрд долларов. Присутствовавший на подписании документа президент Украины Петр Порошенко заявил, что..

В КГГА планирует зарабатывать на парковке 1,5 миллиона гривен в сутки

Мэр Киева Виталий Кличко заявляет, что город может получить значительные средства благодаря внедрению системы парковки. На данный момент муниципалитет ожидает подписания законопроекта о парковке..

В Украине могут увеличить штрафы за превышение скорости

И. о. главы Государственного агентства автомобильных дорог "Укравтодор" Славомир Новак считает необходимым увеличить суммы штрафов за превышение скорости на дорогах, а также усилить штат полиции. Об этом..

Загрузка...
 
 
Топ-тема
Опросы Опрос

Какое наказание заслуживает виновница кровавого ДТП Зайцева ?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...
Больше
Главные новости