На вулицях Києва з метою подолання хаотичного паркування працюють інспектори з паркування Департаменту транспортної інфраструктури КМДА. 

Сьогодні інспектори працюють по визначених маршрутах у центральній частині міста, де спостерігається найбільша проблема з паркуванням (зокрема, у Печерському, Шевченківському та частково Голосіївському районах).

Протягом декілька останніх місяців інспектори з паркування працювали в попереджувальному режимі в центральній частині міста. 

З липня інспектори, не припиняючи профілактичну роботу з водіями щодо запобігання порушень, перейшли до другого етапу діяльності - фіксації у режимі фотозйомки (відеозапису) найбільш грубих порушень Правил дорожнього руху, а також винесення постанов про адміністративні стягнення (штрафи) за вчинені адміністративні правопорушення.

Отже на сьогодні інспектори з паркування можуть оштрафувати за:

- Порушення правил зупинки та стоянки автомобіля (ч.1 статті 122 КУПАП) – розміщення автомобіля в зоні дії знаків 3.34 та  3.35 штраф у розмірі 255 грн;

- Порушення правил зупинки та стоянки автомобіля (ч. 3 статті 122 КУПАП) – розміщення автомобіля, що створює перешкоди дорожнього руху або загрозу безпеці руху, в тому числі:

  • зупинка ближче 30 метрів від посадкових майданчиків громадського транспорту або від дорожнього знаку такої зупинки з обох боків;
  • зупинка на пішохідних переходах і ближче 10 метрів від них з обох боків;
  • зупинка ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
  • зупинка на перехрестях та ближче 10 метрів від них з обох боків;
  • стоянка у місцях, де створює перешкоду для руху пішоходів, 

 – штраф у розмірі 510 грн з тимчасовим затриманням (евакуацією) автомобіля.

За причин відсутності на сьогодні сертифікованих технічних засобів фотофіксації порушень правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, що функціонують згідно із законодавством про захист інформації, інспектори з паркування фіксують правопорушення у так званому ручному режимі без пересилки матеріалів фіксації з доказовою базою правопорушення по інформаціно-телекомунікаційних мережах. Безпосередньо на місці вчинення правопорушення інспектором з паркування друкується повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності, яке розміщується на лобовому склі автомобіля.

Встановлення відповідальної особи здійснюється інспектором з паркування за матеріалами фіксації в офісі інспекції шляхом доступу у встановленому порядку до Єдиного державного реєстру транспортних засобів МВС з відповідного автоматизованого робочого місця з використанням захищеного ключу з електронним підписом. 

У зв’язку з тим, що на сьогодні Реєстр адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху МВС з електронним дистанційним доступом працює лише у тестовому режимі (у найближчий час очікується його юридичне оформлення), передача винесених постанов про адміністративні стягнення до відповідних підрозділів МВС для внесення у реєстр відбувається щоденно.

Винесені постанови про адміністративні стягнення з доказовою базою правопорушення надсилаються відповідальним особам – власникам транспортних засобів рекомендованими листами з повідомленням у встановлені законодавством строки (протягом трьох днів з дня винесення постанови про адміністративне стягнення).

З введенням в дію автоматизованої системи контролю оплати вартості послуг з паркування (АСКОП) інспектори з паркування будуть штрафувати і за неоплату паркування (ч.1 статті 152-1 КУПАП) – штраф за кожну добу користування паркувальним майданчиком у двадцятикратному розмірі від вартості однієї години.

Інспектори з паркування не мають права брати готівку в рахунок оплати паркування або в рахунок оплати штрафів, накладених у на місці вчинення правопорушення, за це  передбачено штраф у розмірі від 15 до 70 неоподатковуваних мінімумів. 

Після завершення другого етапу інспектори з паркування перейдуть до третього – тимчасового затримання (евакуації) транспортних засобів у випадках, визначених законодавством.

Кияни мають змогу залишати інформацію про порушення паркування через контакт-центр за номером 15-51. Крім того, можна зателефонувати до поліції на номер 102 та 0-800-300-516 (довідкова служба КП "Київтранспарксервіс"). Отримана інформація максимально швидко передається та опрацьовується.

Подписывайтесь на канал свежих новостей DATA.ua в telegram, а так же на официальные страницы в facebook и twitter, чтобы быть первым в курсе событий.