Чи відмовиться Світ від ядерної зброї? - Data.ua

Новости партнеров

Загрузка...

Чи відмовиться Світ від ядерної зброї?

Автор:
26 сентября 2017
Блоги,Новости общества,Юрій Береза, народний депутат України https://data.ua/wp-content/uploads/2017/09/bereza-1.jpg
2017-09-26
Юрий БерезаЮрій Береза, народний депутат України

Сьогодні людство відзначає День боротьби за ліквідацію ядерної зброї і за своїм значенням цей День є непересічним. З появою цієї зброї ми вперше зіткнулося з перспективою тотального знищення. Вперше перспектива загибелі постала не перед окремою частиною, а перед усім людством. І ця загроза, що тінню нависає над усіма нами, рік від року стає все більш актуальною. Кількість країн, що по факту володіють ядерною зброєю невпинно збільшується, як збільшуються її арсенали. Зростає загроза того, що ядерна бомба потрапить у володіння терористичних, або інших безвідповідальних угруповань чи режимів. Адже навіть одиничне застосування атомної бомби може призвести до мільйонів жертв.

Згадаємо з чого починалася ядерна ера. Влітку 1945 року силами американських та полонених німецьких вчених було успішно завершено Манхетенський проект і Сполучені Штати стали першою у світі країною – володаркою ядерної зброї. Для всіх без винятку  великих держав це стало справжнім викликом. Так стартувала гонка ядерних озброєнь. У 1949 році до ядерного клубу долучився СРСР (нині РФ як його правонаступниця), а  протягом 50-х років – Великобританія, Франція, Китайська народна республіка.

В умовах неконтрольованого розповзання загрози 12 червня 1968 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Акт про нерозповсюдження ядерної зброї і запропонувала всім країнам підписати відповідний договір. На сьогодні підписантами цього договору є понад 170 країн і треба визнати, що він зіграв свою позитивну роль. Розповсюдження ядерної зброї дещо уповільнилось та проблема не знята. На даний час по факту ядерна зброя створена в наступних країнах: Ізраїль, Пакистан, Індія. Вірогідно, ще в ПАР та Бразилії, хоча ці країни і не визнають даного факту.

В цьому році про успішне завершення випробувань ядерної зброї заявила Північна Корея. За думкою вчених та розвідувальних співтовариств, ще біля півтора десятки країн знаходяться у так званому пороговому стані і здатні перейти до виробництва зброї масового знищення протягом 3-5 років.

На сьогодні стан науки та економіки дозволяє створити атомну бомбу навіть середньо розвиненій країні. І це при тому, що наявного ядерного арсеналу уже достатньо для того, щоб кілька разів знищити землю. Ускладнює ситуацію і криза міжнародних інституцій, покликаних забезпечувати верховенство міжнародного права і захист територіальної цілісності країн, передусім ООН. В цих умовах ядерна зброя перетворюється на головний аргумент у захисті країни і мотивація до її отримання різко зростає.

Неможна оминути роль України та РФ в цій історії. Не тільки тиск Заходу та Росії, а перш за все відчуття глибокої відповідальності за долю планети призвели до того, що наша країна стала першою і на сьогодні єдиною державою, що добровільно позбулася статусу ядерної держави і так само добровільно позбулася власного ядерного арсеналу  в обмін на міжнародні гарантії безпеки у відповідності до горезвісного Будапештського меморандуму (1994 року). Що це принесло нам, всі чудово знають. Події, в епіцентрі яких опинилася Україна, починаючи з 2014 року, спонукають глибоко задуматись про доцільність кроку, зробленого нами 23 роки назад.

Волею долі найближчим сусідом нашої країни є Росія, яка має не просто другий у світі ядерний арсенал, але й керується безвідповідальною кліптократичною авторитарною  владою, яка повністю нехтує міжнародним правом та підписаними договорами. За брутальним розірванням Росією Будапештського меморандуму, порушенням Заключного Гельсінського акту з безпеки та співробітництва в Європі про непорушність міждержавних кордонів в Європі (1975 року), Україно-російського договору про дружбу (1997 року) стоїть потужний ядерний арсенал, якому нам нема чого протиставити. Питання стримування країни-ізгоя та терориста,  що практикує політику анексій та агресії відносно слабших країн,  що залякує увесь світ своєю ядерною зброєю, досі не вирішено.

Сьогодні ядерна зброя є потужним фактором взаємного стримування та забезпечення стратегічної рівноваги. Та в більшій мірі є психологічним інструментом, що спонукає утримуватися від застосування зброї й сприяє формуванню міжнародного правопорядку. З огляду на це, відмова людства від ядерної зброї в оглядній перспективі є, безумовно, справою безнадійною. Тим не менш, світла мрія про планету без цієї сатанинської зброї завжди буде жити серед людей і спонукати їх  до пошуку кращого майбутнього. 

Подписывайтесь на канал свежих новостей DATA.ua в telegram, а так же на официальные страницы в facebook и twitter, чтобы быть первым в курсе событий.

 
 

Свежие новости раздела:

Решение Стокгольмского арбитража: как Украину вытесняют с газового рынка ЕС

В то же время, спекуляции вокруг решения не позволяют общественности оценить все риски для Украины и ее газового рынка в ближайшем будущем. Если отсеять манипуляции, пафос и искусственный патриотизм «Нафтогаза»,..

За три года «Нафтогаз» отдал конкурентам 30 млрд. грн.

Премьер-министр Владимир Гройсман обвинил «Нафтогаз Украины» в потере прибыльного сегмента продажи газа для крупных промышленных и коммерческих предприятий. «С другой стороны, монополист, который имеет..

Как будут сокращать субсидии? Красиво-инвестиционно

В Министерстве регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства оценили общий объем средств для модернизации жилья и систем тепло- и водоснабжения в Украине в сумму 46 млрд. евро (1,4 трлн...

Україна визнала РФ агресором. Що далі?

Спецслужби ворога розконсервували всі консерви і відкопали всіх кротів. Те, що відбувалося вчора та сьогодні у стінах парламенту, - це відчайдушна спроба Кремля руками своєї агентури зірвати прийняття..

“Хотят ли русские войны?” Про російсько-білоруські навчання «Захід – 2017».

Російсько-білоруські військові навчання «Захід – 2017» ще за кілька місяців до їх початку стали ледь не центральною темою для обговорення у вітчизняних та іноземних ЗМІ. Який підступний план міг народитися у..

Загрузка...
 
 
Топ-тема
Опросы Опрос

Какое наказание заслуживает виновница кровавого ДТП Зайцева ?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...
Больше
Главные новости