Чим "Хорватський варіант" цікавий для України?

Новости партнеров

Загрузка...

Ще раз про Хорватський варіант і чим він цікавий для України

Автор:
12 сентября 2017
Блоги,Новости общества,Юрій Береза, народний депутат України https://data.ua/wp-content/uploads/2017/09/bereza.jpg
2017-09-12
Юрий Береза, народний депутат України

Згадаємо як це було.

4 серпня 1995 року хорватська армія почала операцію «Буря», яка продовжувалася фактично не повні 4 доби і завершилася ліквідацією самопроголошеної Республіки Сербська Країна. Лише за 84 години було відновлено хорватський конституційно-правовий порядок на всіх землях, що були захоплені сербськими сепаратистами.

Важливо розуміти, що у 90-х роках Сербія намагалася грати роль сучасної Росії в колишньому СРСР на теренах Югославії або такої міні Імперії. Для цього були деякі передумови. Сербське населення було широко присутнє не тільки в Хорватії, але й у Боснії/Герцоговині. Сербія вважалася не просто старшим братом Югославської Федерації, але й її політичним і духовним центром. Усіма силами, в тому числі й військовими, сербська держава та переважна частина простих сербів намагалися не допустити створенню на теренах Югославії нових незалежних держав.

У 1991 році після всенародного референдуму Хорватія проголосила свою незалежність й стала об’єктом атаки з боку югославської народної армії (ЮНА). Війна 1991 року за Незалежність була хоча й коротка по зрівнянню з паралельною боснійською чи косівською війною, але не менш кривавою. Хорватське місто Вуковар, з якого ЮНА намагалася вибити хорватів, для середнього та старшого покоління і досі залишається аналогом новітнього Сталінграду.

Серби за допомогою ЮНА змогли таки у 1991 році відбити у хорватів частину території і створити на її теренах так звану псевдо незалежну Республіку Сербська Країна ( РСК). Важливою відмінністю від України був той факт, що у РСК майже 100% населення складали етнічні серби.

Багаторічні переговори не давали ніякого результату. Представники РСК вимагали практично тих самих прав і статусу, що і зараз бандити з Лугандону, а саме реальної конфедерації і права вето за всіма питаннями оборонної та зовнішньої політики. Тим не менш, за 3 роки маленька, тоді ще 5 міліонна Хорватія спромоглася створити першокласну 150 тисячну армію, що на 70% складалася з добровольці. За неповні 5 днів вони вишибли сербів й вщент зруйнувати РСК. При цьому навіть великі друзі сербів і ненависники хорватів змушені визнати, що сама операція відповідала найвищим гуманітарним стандартам ООН і цивільне населення практично не постраждало.
Умови конфлікту в Хорватії 90-х і сучасної України не просто близькі. Інколи складається враження, що їх автор – одна особа, для якої розпад Імперій є справжньою катастрофою. Саме тому Хорватський варіант надовго залишиться страшним сном для російських агресорів та колоборантів.

Особисто я впевнений, що виключно дипломатичний шлях ніколи не принесе нам перемоги над російським агресором та повернення окупованих наразі територій України. Лише військова компонента поруч з іншими здатна забезпечити відновлення територіальної цілісності України. Враховуючи ж імперську непоступливість рашки, ця компонента і буде визначальною. Мусимо надалі розбудовувати сучасні Збройні сили.

Подписывайтесь на канал свежих новостей DATA.ua в telegram, а так же на официальные страницы в facebook и twitter, чтобы быть первым в курсе событий.

 
Все новости по теме:АТОДонбасc
 

Свежие новости раздела:

Решение Стокгольмского арбитража: как Украину вытесняют с газового рынка ЕС

В то же время, спекуляции вокруг решения не позволяют общественности оценить все риски для Украины и ее газового рынка в ближайшем будущем. Если отсеять манипуляции, пафос и искусственный патриотизм «Нафтогаза»,..

За три года «Нафтогаз» отдал конкурентам 30 млрд. грн.

Премьер-министр Владимир Гройсман обвинил «Нафтогаз Украины» в потере прибыльного сегмента продажи газа для крупных промышленных и коммерческих предприятий. «С другой стороны, монополист, который имеет..

Как будут сокращать субсидии? Красиво-инвестиционно

В Министерстве регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства оценили общий объем средств для модернизации жилья и систем тепло- и водоснабжения в Украине в сумму 46 млрд. евро (1,4 трлн...

Україна визнала РФ агресором. Що далі?

Спецслужби ворога розконсервували всі консерви і відкопали всіх кротів. Те, що відбувалося вчора та сьогодні у стінах парламенту, - це відчайдушна спроба Кремля руками своєї агентури зірвати прийняття..

Чи відмовиться Світ від ядерної зброї?

Сьогодні людство відзначає День боротьби за ліквідацію ядерної зброї і за своїм значенням цей День є непересічним. З появою цієї зброї ми вперше зіткнулося з перспективою тотального знищення. Вперше перспектива..

Загрузка...
 
 
Топ-тема
Опросы Опрос

Какое наказание заслуживает виновница кровавого ДТП Зайцева ?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...
Больше
Главные новости