Новости партнеров

Загрузка...

Bellingcat опублікував докази російського походження «Бука», що збив МН-17

5 июня 2017
Главные новости
2017-06-05

Дослідницька група Bellingcat опублікувала дві нових доповіді щодо ракетної установки «Бук», з якої було збито літак рейсу МН-17

У першій з них опублікована нова фотографія російського «Бука», зроблена до трагедії. Ця фотографія була поширена російським механіком, який був у Курську, ймовірно, навесні 2013 року.

Команда Bellingcat називає фотографію «відсутньою ланкою».

«Ця фотографія «Бука 332″, на якій повністю видно бортовий номер, а також маркування негабаритного вантажу, — остання за часом зйомки з виявлених нами, знятих до його транспортування в колоні в червні 2014 року, коли друга цифра бортового номера була вже зафарбована», — йдеться в доповіді.

Там зазначається, що білі цифри, маркування центру мас і негабаритного вантажу на цій фотографії розташовані в тих же місцях, що і на фотографіях і відео з «Буком 332», знятих у Росії в червні 2014 року і в Україні в липні 2014 року.

Ця установка «Бук» була ідентифікована як «Бук 332» 53-й зенітно-ракетної бригади (військова частина 32406).

Також встановлено, що фотографія механіка була знята в парку техніки 53-ї бригади в селищі Маршала Жукова під Курськом.

«Фотографія механіка була знята в парку техніки бригади, що можна встановити за ще однією фотографією, знятою там же і завантаженою курсантом в серпні 2014 року. На цій фотографії видно той самий рожевий контейнер для ракет «Круг», що і на фотографії «Бука 332″, знятої механіком. Ця фотографія має геотег в парку техніки 53-й бригади в селищі Маршала Жукова під Курськом. Достовірність геотегу підтверджується порівнянням елементів фотографії з супутниковим знімком», — йдеться в доповіді.

Знайдений фотоальбом механіка був завантажений в лютому 2015 року, проте в ньому не вказано ані ім’я механіка, ані інформація, де і коли були зняті фотографії.

«Журналістці РБК Інні Сидорковій вдалося поспілкуватися з людиною, пов’язаною з цією фотографією. Він підтвердив, що це механік зі знімка Бука 332 і, за його спогадами, в 2013 році він перебував у Курську. На питання журналістки, чи можливо, що це 2014 рік, він відповів, що «це можливо». Крім фотографії «Бука 332», в цьому альбомі присутні фотографії заряджаючої машини 9А85 комплексу «С-300», машини спеціального призначення (можливо, 9С52 «Поляна-Д4» і ще однієї установки комплексу «Бук-М1», — йдеться в доповіді.

Bellingcat приходить до висновку, що дана фотографія практично напевно була зроблена в 2013 році, хоча існує невелика ймовірність того, що вона була зроблена навесні 2014-го.

Let’s block ads! (Why?)

Подписывайтесь на канал свежих новостей DATA.ua в telegram, а так же на официальные страницы в facebook и twitter, чтобы быть первым в курсе событий.

 
 

Свежие новости раздела:

Массовое заминирование в Украине: звонки идут с российских номеров

В пятницу, 17 ноября, в Украине было 13 сообщений о заминировании. Полиции удалось идентифицировать нескольких "минеров". Напомним, только в Киеве было сообщено о 12 заминирований. Аноним сообщил о заложенной..

Отток лучших: в Украине придумали, как уменьшить массовую эмиграцию ученых и научных сотрудников за границу

Уезжают лучшие: те, которые имеют уникальные научные наработки и владеют несколькими иностранными языками. За последние 5 лет количество молодых ученых в системе Министерства образования и науки уменьшилось на..

Встреча Украина-Польша в Кракове: о чем договорились дипломаты обеих стран

В Польше состоялась встреча украинских и польских чиновников высокого уровня. Потребность такой встречи возникла после обострения отношений между странами в последнее время. Встреча состоялась в Кракове по..

ООН утвердила рекомендации Украине относительно ситуации с правами человека

Универсальный периодический обзор ООН утвердил 190 рекомендаций Украине относительно ситуации с правами человека. Об этом сообщает официальный сайт ООН, передает УНИАН. Докладчиками по обзору ситуации с правами..

Военная помощь США Украине: в Сенате назвали условие получения 350 миллионов долларов

Утвержденный обеими палатами Конгресса проект оборонного бюджета США предусматривает 350 миллионов долларов помощи Украине, включая предоставление летального оружия и другого оборудования, обучение и оказание..

Загрузка...
 
 
Топ-тема
Опросы Опрос

Какое наказание заслуживает виновница кровавого ДТП Зайцева ?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...
Больше
Главные новости