Новости партнеров

Загрузка...

«Хотят ли русские войны?» Про російсько-білоруські навчання «Захід – 2017».

Автор:
18 сентября 2017
Блоги,Новости общества,Юрій Береза, народний депутат України http://data.ua/wp-content/uploads/2017/09/bereza.jpg
2017-09-18
Юрій Береза, народний депутат України

Російсько-білоруські військові навчання «Захід – 2017» ще за кілька місяців до їх початку стали ледь не центральною темою для обговорення у вітчизняних та іноземних ЗМІ. Який підступний план міг народитися у запалених мізках Путіна?

Російсько-білоруські військові навчання «Захід – 2017»

За даними аналітиків НАТО, до навчань залучена безпрецедентна кількість техніки та особового складу (більше 100 тисяч). Це найбільші військові навчання РФ з часів закінчення Холодної війни. Військове командування НАТО, лідери України та країн Східної Європи висловили своє занепокоєння з цього приводу.

Сценарій навчань носить виражений антизахідний характер, як асиметрична відповідь на відновлення Заходом Холодної війни проти РФ. Нервозності додає той факт, що почались вони на фоні посилення міжнародної напруги, розгортання систем ПРО та військових контингентів НАТО у Східній Європі, продовження російсько-української війни.

Але що на практиці можуть означати ці навчання для сусідів і, зокрема, для України?

Російсько-білоруські військові навчання «Захід – 2017»

Опрацьовано багато сценаріїв, за якими можуть розгортатися навчання. Наприклад, це димова завіса перед вторгненням до Польщі чи Прибалтики. Етап перед початком повномасштабної війни з Україною. Є припущення, що навчання сплановані з метою захопити владу в самій Білорусі.

Особисто я не є прибічником подібних трактувань. Стан ЗС та економіки РФ, настрій російського суспільства не дають можливості розгорнути повномасштабну війни ні з країнами НАТО, ні з Україною. На відміну від 2014 року, наші союзники готові до будь-яких «несподіванок» з боку РФ, в тому числі і в Білорусі. Реакція у вигляді посиленням санкцій, надання Україні летальної зброї та розширення присутності НАТО у Східній Європі не забариться. Очевидно, що ботоксний карлик розуміє: такого рівня протистояння Росія уже не витягне. До того ж, у Путіна немає плану нейтралізувати Бацьку. При всій своїй зовнішній опозиційності до РФ, Лукашенко на 100% проросійський політик і цілком йде у фарватері внутрішньої та зовнішньої політики Кремля.

Яким же чином оцінити військові навчання «Захід – 2017»? На мій погляд – це типовий акт гібридної ескалації, який не призведе до стратегічних чи політичних наслідків. Демонстрація військової загрози сусідам – це максимум, на який здатна сьогоднішня РФ, єдиний товар для «продажу», який залишився у неї. Стан російської економіки та санкції надалі будуть лише звужувати можливості Путіна, а присутність НАТО в регіоні посилюватися.

Стан, в якому опинився Путін восени 2017 року, я б порівняв із стратегічним положенням його політичного батька Біснуватого фюрера восени 1943 року.

Головна стратегічна битва року Курська дуга вже програна. Так, Вермахт ззовні виглядає ще дуже сильним, він ще контролює величезні території, німці ще вірять у свого фюрера. Та ініціатива у війні втрачена назавжди, антигітлерівська коаліція запрацювала на повну потужність, шансів виграти війну немає і капітуляція неминуча.

У схожому становищі знаходиться сьогодні і путінська Росія. Вона ще лякає своїх сусідів брязканням зброї, ще намагається сіяти нестабільність по всьому світові, створюючи Заходу додаткові проблеми, ще воює в Україні. Та закінчення гібридної війни справжньою капітуляцією Росії перед антипутінською коаліцією вже очевидне і неминуче. Економіка агресора входить у круте піке, наростає соціальне невдоволення населення, ресурси для зовнішніх війн і протистояння з Заходом закінчуються. І головне. До путінської еліти приходить усвідомлення згубності та вбивчості її курсу у зовнішній політиці.

Подписывайтесь на канал свежих новостей DATA.ua в telegram, а так же на официальные страницы в facebook и twitter, чтобы быть первым в курсе событий.

 
 

Свежие новости раздела:

ЛНР хотели вернуть в Украину: раскрыты детали «переворота

События в Луганске якобы являются попыткой "украинских агентов" совершить переворот в ЛНР с целью вернуть оккупированную территорию в состав Украины. Об этом в интервью изданию "Фонтанка" заявил один из..

Победа ВСУ на Донбассе: стали известны важные подробности

Украинские силы не освобождали населенные пункты на Светлодарской дуге. Об этом "Обозревателю" заявив спикер штаба АТО Василий Лабай. "Украина соблюдает Минские соглашения. Мы можем только переоборудовать..

Украинцы готовы мириться с Россией: опубликованы неожиданные результаты опроса

Почти четверть граждан Украины (24,1%) считают, что после завершения войны на востоке страны следует возобновить полномасштабные отношения с РФ в экономической, политической и культурной сферах. Об этом говорят..

«Остались считанные часы»: назван самый большой страх Путина из-за переворота в «ЛНР»

В Кремле боятся, что Вооруженные силы Украины (ВСУ) воспользуются переворотом в "ЛНР" и перейдут в масштабное наступление. Об этом на своей странице в Facebook написал координатор группы "Информационное..

«Никаких позитивных изменений»: появился тревожный прогноз по Донбассу и Крыму

Пока президент Российской Федерации Владимир Путин находится у власти, деоккупация аннексированного РФ украинского полуострова Крым и части охваченного войной Донбасса невозможна. Об этом в интервью изданию..

Загрузка...
 
 
Топ-тема
Опросы Опрос

Какое наказание заслуживает виновница кровавого ДТП Зайцева ?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...
Больше
Главные новости