Новости партнеров

Загрузка...

Російщення слід припинити

3 июня 2017
Главные новости,Новости общества
2017-06-03

У зв’язку з великою кількістю інсинуацій та перекручень викладу коротко свою позицію щодо мови освіти.

Освіта для українських громадян має бути повністю українськомовною. Це стосується і садочків, і шкіл, і університетів, і профтехосвіти, а також післядипломної та всієї позашкільної освіти (музичні та спортивні школи, курси, гуртки, секції). Весь освітній процес, включно з перервами, має бути українськомовним. Зрозуміло, що викладання инших мов може вестися як українською, так і відповідними мовами. У деяких вищих навчальних закладах існує практика викладання иншими мовами й деяких инших предметів. Цю можливість потрібно зберегти для мов ЕС, та аж ніяк не для російської. Инакше це дозволить тим викладачам, які досі не вивчили української мови, продовжувати зросійщувати студентів.

Національні меншини мають право на збереження своєї мови та ідентичности. Разом з тим представникам меншин потрібно забезпечити умови, щоб вони досконало знали державну мову та були повноцінними членами українського суспільства. Тому навчання для меншин у садочках і школах має бути двомовним. Діти, які належать до національних меншин, стикаються з коґнітивним бар’єром у разі різкого переходу з навчання мовою меншини на навчання державною мовою. Тому в садочку має відбуватися їх початкове знайомство з українською мовою. У молодших класах більшість предметів має викладатися мовою меншини, у середніх – 50/50, у старших – більшість предметів державною мовою.

Нині в Україні близько 90% шкіл – формально українськомовні. Частка таких шкіл щороку збільшується, хоч і повільно. За останніми опитуваннями близько 90% українських громадян вважають себе українцями, а серед молоди таких – близько 95%. Ці частки також збільшуються. Отже, нині найбільш важливо, щоб українськомовні школи були такими реально, а не на папері. Те саме стосується й садочків. Російщення у вишах, музичних та спортивних школах тощо має бути повністю припинено. Тоді українська мова по-справжньому домінуватиме в освіті.

Саме такі принципи ми з колегами закладали у поправках до законопроєкту про освіту. Саме такі принципи зафіксовано і в законопроєкті про мови національних меншин, який має ухвалюватись разом з громадським законопроєктом «Про державну мову» (№5670).

Гістерію щодо «вивченняаненавчання», яку роздмухують деякі скандальні особи, вважаю технологією розколу й дискредитації патріотичних сил та спробою завалити надзвичайно важливі для української мови законодавчі зміни.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе «Обозреватель Блоги» на Facebook, следите за обновлениями!

Let’s block ads! (Why?)

Подписывайтесь на канал свежих новостей DATA.ua в telegram, а так же на официальные страницы в facebook и twitter, чтобы быть первым в курсе событий.

 
 

Свежие новости раздела:

«Это огромный прорыв»: СМИ сообщили о договоренности США и России по Украине

США и России удалось достигнуть определенных договоренностей по войне на Донбассе. Об этом в своей статье пишет "Апостроф" со ссылкой на свой источник в украинской власти. Как отмечается, американский..

К чему приводит недосыпание?

О том, что недосыпать вредно, знают все. Если спать меньше, чем требуется организму, то можно получить ряд разнообразных расстройств, включая проблемы с нервной системой, питанием, самочувствием. А если..

Самое главное и важное о женском здоровье

Овуляция  - залог хорошего самочувствия женщины Гормональная система - основа нашей жизнедеятельности, хорошего самочувствия и крепкого здоровья, и возможности иметь детей только в последнюю очередь. Часто..

Бескидский тоннель введут в эксплуатацию в мае следующего года

25 мая 2018 года «Укрзализныця» планирует ввести в эксплуатацию Бескидский тоннель, который ускорит доставку  грузов из Украины в Европу в два раза. Об этом в интервью Data.ua рассказал госсекретарь Министерства..

Эти продукты вызывают сильнейшую зависимость

Как правило, еда, от которой мы зависим, очень быстро переваривается и содержит мало клетчатки. Именно поэтому мы не можем ею насытиться и хотим еще и еще. Удовольствия, которые мы получаем разными способами,..

Загрузка...
 
 
Топ-тема
Опросы Опрос

Какое наказание заслуживает виновница кровавого ДТП Зайцева ?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...
Больше
Главные новости