Новости партнеров

Загрузка...

Бюджет 2016: хто поповнив, а хто більше витратив

1 февраля 2017
Без рубрики
2017-02-01

Оприлюднено дані про бюджет 2016 року. Вони дозволяють зробити певні важливі оцінки:

ДЕФІЦИТ

Я вже відзначав виконання державного бюджету за доходами та пояснював його головну причину. Нові дані дозволяють оцінити витратну частину, а точніше розрив між видатками та доходами – бюджетний дефіцит. І цей розрив далеко не такий скромний, як його називають. Бо озвучена цифра дефіциту в 70 млрд. грн. (3% ВВП) не враховує значну частину видатків. Ідеться про кошти, спрямовані на рекапіталізацію банків та до Фонду гарантування вкладів. А їх сума за минулий рік перевищує 129 млрд.грн. Тому реальна цифра нестачі коштів у державній казні в 2,7 рази перевищує оприлюднену і складає більше 8% ВВП.

МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ

Попри великий дефіцит державного бюджету місцеві бюджети виконані із залишком (профіцитом). Минулого року цей залишок склав 15,4 млрд. грн. (понад 4% всіх доходів). У 2015 р. відповідний показник складав 14,3 млрд.грн.

СКЛАДОВІ ДОХОДІВ

Головний внесок у державний бюджет 2016 р. зробив податок на додану вартість – 235,4 млрд.грн або 38,2% всіх доходів (зібрано 329,9, відшкодовано 94,4). Другу позицію зайняв інший непрямий податок – акциз. Його надійшло понад 90 млрд. грн. (8,8%). Громадяни сплатили майже 60 млрд.грн. У трійці «призерів» не знайшлося місця податку на прибуток, якого сплачено на 5,5 млрд.грн. менше за податок з доходів громадян.

ПЛАТА ЗА БОРГИ

На сплату відсотків за державним боргом минулого року витрачено 96 млрд.грн. Це на 11,5 млрд. більше показника 2015 р. І хоча за відносним показником (за відношенням до доходів загального фонду державного бюджету цифра зросла незначно (з 16,6% до 16,7% доходів), це не дає підстав сподіватися на відмову від політики життя в борг. Просто велика частина приросту боргу припала на грудень, а видатки на сплату відсотків будуть здійснюватися вже у поточному році. Достатньо у зв’язку з цим згадати суми коштів, пов’язані із націоналізацією Приватбанку.

ПРІОРИТЕТИ ВИДАТКІВ

Бюджетна звітність за 2016 р. дозволяє оцінити пріоритети бюджетних видатків нашої країни за функціональною структурою. При загальному зростанні видатків зведеного бюджету на 15% лідером зі значним відривом став сектор громадського порядку, безпеки та судової влади, видатки на який зросли на 31%. Другу позицію займають видатки на державне управління — 21%. Замикають трійку «лідерів» видатки на економічну діяльність — 18 %.

Зазначу, що оцінки зроблено без урахування коштів на соціальний захист і соціальне забезпечення, зростання яких на 46% визначальною мірою зумовлено зниженням податку до Пенсійного фонду (ЄСВ), а відповідно значним зростанням перерахувань Пенсійному фонду.

АРИФМЕТИКА ТИСКУ НА КУРС

З оприлюдненням останніх даних можна розкласти монетарну арифметику тиску на обмінний курс гривні, що відбувався в грудні-січні. Кошти на казначейському рахунку Уряду зменшилися за грудень на 13 млрд. І вийшли вони з НБУ, бо саме там тримається рахунок Уряду. У зв’язку з незатвердженням тривалий час Ради НБУ останній зміг лише в кінці року здійснити відповідні проплати в бюджет. У грудні їх зроблено на суму 14 млрд.грн. Крім того, ОВДП Уряду в портфелі НБУ за грудень приросло майже на 17 млрд.грн. Зазначені вище кошти шукали свого застосування. І вони його знайшли — на валютному ринку.

Присоединяйтесь к группам «Обозреватель Блоги» на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Let’s block ads! (Why?)

Подписывайтесь на канал свежих новостей DATA.ua в telegram, а так же на официальные страницы в facebook и twitter, чтобы быть первым в курсе событий.

 
 

Свежие новости раздела:

Простое средство для лечения герпеса

Герпес – это вирусное заболевание организма, проявляющееся высыпаниями на коже и на слизистых. К настоящему времени герпес считается неизлечимым заболеванием. Ученые утверждают, что вирусом поражены более 90 %..

Почему расходы на Kyiv smart city увеличились почти в 5 раз, а столица так и не поумнела?

Депутаты Киевсовета открыто обвиняют главного IT-шника Киевской городской администрации Юрия Назарова в разворовывании столичного бюджета. Глава Департамента информационно-коммуникационных технологий так..

Турчинов выступает за скорейшее введение визового режима с РФ

Секретарь Совета национальной безопасности и обороны Украины Александр Турчинов выступает за скорейшее введение визового режима с Российской Федерацией. Об этом сообщает "Интерфакс-Украина". "Я считаю, что это..

Эмма Уотсон выходит замуж – СМИ

Известная голливудская актриса и звезда саги о Гарри Поттере выходит замуж. Об этом пишет Dailygossip со ссылкой на Life & Style. По сообщению издания, избранником Уотсон стал предприниматель Уильям Мак Найт. Влюбленные..

Умер Любомир Гузар: известные украинцы невероятно скорбят о большой потере

Любомир Гузар, Блаженнейший епископ-эмерит Украинской греко-католической церкви, ушел из жизни на 85-м году. Украинские политики и пользователи соцсетей с болью восприняли новость. В УГКЦ отметили, что Любомир..

Загрузка...
 
 
Топ-тема
Опросы Опрос

Какое наказание заслуживает виновница кровавого ДТП Зайцева ?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...
Больше
Главные новости